Přeskočit na obsah

První Onlajnov osvětlil eCommerce nadšencům téma Zákaznické péče

Minikonference Onlajnov

Minikonference Onlajnov s tématem Zákaznická péče v praxi přivítala účastníky v kinobaru Etáž v Dolní oblasti Vítkovic. První květnový čtvrtek si tak všichni, kdo se zajímají nebo pracují v oblasti eCommerce, vyslechli zkušenosti odborníků, kteří se mohou pyšnit úspěchy v této oblasti.

Organizátoři připravili nový koncept dříve známého IMsrazu, který oblékli do nového kabátu. Částečně jej rozšířili, takže nově se mohou účastníci srazů těšit na program v podobě přednášek, panelové diskuze a networkingu. A hned napoprvé se jim povedlo přivést zajímavé osobnosti.

První přednášku si vzali pod křídla bratři Vaněčkovi. Tomáš a Marek, oba sportovci tělem i duší, chtěli trénovat se švihadlem, ale nenašli to pravé. Tak si ho vyrobili. Před 6 lety rozjeli svůj e-shop a o své zákazníky pečují prvotřídně. V loňském roce jich obsloužili přes 10 tisíc a mimo to se těší velké přízni svých fanoušků na sociálních sítích.

“Proces u nás nekončí koupí švihadla, ale tvoříme komunitu. Je pro nás důležité navázání vztahu s našimi zákazníky. Sdílíme manuály, videa, naše šviháky podporujeme a motivujeme. Komunikujeme s nimi tak, jako bychom my sami byli na druhé straně a jaký servis bychom chtěli dostávat my,” shodují se Vaněčkovi.

Po klucích ze Švihej.cz dostal slovo snad nejpovolanější odborník na téma zákaznické péče – Mário Roženský, který je zakladatelem aplikace SupportBox, už několik let učí, jak na špičkovou péči o zákazníky, má vlastní online kurz, pořádá školení pro firmy a je autorem knihy Jak na skvělou zákaznickou péči.

“Je potřeba myslet na to, že jako zákaznická péče se počítá veškerá komunikace směrem k zákazníkům, nejen jejich dotazy na podporu. Firma musí vystupovat jednotně ve všech aspektech. A v neposlední řadě je potřeba počítat s tím, že prostředí, ve kterém podnikáme je velice dynamické, vyvíjí se technika, marketingové nástroje a postupy a další. Jsou však principy, které zůstávají stejné, avšak změnám je potřeba se přizpůsobovat,” uvedl přednášku Roženský s tím, že pokračoval konkrétními radami a tipy, na co se pro dosáhnutí špičkového servisu v zákaznické péči zaměřit.

Do panelové diskuze navíc přijal pozvání další profesionál – Nick Ollender z D-Sport, který provozuje se svým otcem. Ze snu vybudovat vlastní e-shop, se stal úspěšný projekt prodávající streetwear a sport světových značek, který se rozrostl do několika zemí i díky tomu, že se zaměřují na bezkonkurenční zákaznickou péči.

Onlajnov je neotřelá edukativní akce pro e-shopaře, marketéry, manažery i studenty. Hlavní slovo v Onlajnově mají řečníci s bohatou praxí, kteří rádi předají své know-how i mimo přednášku v panelové diskusi nebo při networkingu. V Moravskoslezském kraji je málo míst, kde lze pravidelně čerpat prověřené marketingové, e-shopařské a podnikatelské know-how. Onlajnov to chce změnit.

Organizace se chopily dvě ostravské firmy. Placement.cz, online marketingová agentura zaměřená na PPC reklamy, e-mailing, zbožové srovnávače, social ads a copywriting, a 3IT úspěšný eshop, profesionálové tvořící úspěšné e-shopy na míru. Kladou důraz na vyladěné procesy, kvalitní projektové řízení a otevřenou komunikaci mezi sebou i klienty.

TZ

Napsat komentář