Přeskočit na obsah

Zimní setkání ISPíků anebo Potkali se u Kolína

vigvam

Dne 31. 1. 2018 se uskutečnila zajímavá akce ve velmi osobitém prostředí areálu nejvyššího Vigvamu v Evropě s cílem seznámit účastníky s novinkami na trhu, ale i pobavit formou krásného povánočního večírku s dalšími lidmi z oboru v oblasti telekomunikací a systému Mikrotik.

Jednalo se o velkou přednáškovou akci, určenou především poskytovatelům internetu (ISP, odtud název akce) a uživatelům Mikrotik Operačního Systému ve svých routerech.

Přednášek zde bylo habaděj, protože zájem o tuto akci byl obrovský. I proto přednášky trvaly vždy jen dvacet minut, aby se všechny vešly. Tento neskutečný maraton 22 přednášek byl odstartován v devět hodin ráno a trval s hodinovou přestávkou na oběd až skoro do šesti hodin večer. Pak byli „ISPíci“ nakrmeni u grilu a mohli si po osmihodinovém sezení v jednacím sále protáhnout ztuhlé svaly třeba u bowlingu.

I když název akce je veselý, moc veselo tu nebylo, protože se řešily důležité otázky související s kvalitou služby IPTV, optickými vlákny a možnou rychlostí dodanou zákazníkům v závislosti na použitém optickém médiu, samozřejmě nesmělo chybět téma GDPR a bezpečnost a souvislosti mezi ním a třeba Wi-Fi hotspoty a firewally. Po obědě byli přítomní navnaděni k nákupu kryptoměn, pak opět přišlo na přetřes nařízení EU GDPR a účastníci se mohli dozvědět o podpoře rozvoje sítí a elektronických komunikací, přednesených přímo zástupci MPO. Zajímavá byla i přednáška o licencovaných pásmech a o snížení poplatků v některých z nich. A pak opět přišly na řadu switche, routery, Wi-Fi a optika a měření, zjišťování parametrů…

Nutno konstatovat, že tak hutnou a nabitou konferenci jsme už dlouho neviděli. Navíc – díky přítomnosti specialistů z různých odvětví a směrů i zástupců výrobců komunikační techniky – bylo možné dlouze diskutovat o problémech, se kterými se „ISPíci“ každý den – a když ne každý den, tak alespoň obden – setkávají.

Výborná věc!

wifiprofi

Napsat komentář