Přeskočit na obsah

Efektivní nemocnice 2020 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí

  • od
Efektivní nemocnice 2020 obr

Ve dnech 24.11.2020 a 25.11.2020 se bude v Praze konat již 15. ročník odborné konference „Efektivní nemocnice 2020 – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí“. Tato pozitivně laděná odborná akce je určena zřizovatelům, ředitelům a řídícím pracovníkům zdravotních pojišťoven a nemocnic, představitelům akademické sféry a vedení pacientských organizací v České a Slovenské republice. Konferencí bude již tradičně provázet pan Daniel Takáč, televizní moderátor.

http://www.hc-institute.org/cz/Organizátorem odborné konference, je organizace HealthCare Institute, o.p.s., která se již více než 15 let zabývá oblastí zdravotnictví. Každoročně realizuje celostátní průzkumy bezpečnosti a spokojenosti ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců ve 154 nemocnicích s akutními lůžky v České republice a krátce před Vánoci organizuje tradiční odbornou konferenci Efektivní nemocnice – Strategie zdravotních pojišťoven, nemocnic a ambulancí, kde jsou oceněny nejlépe hodnocené nemocnice na základě finančního zdraví, hlasování ambulantních pacientů, hospitalizovaných pacientů a zaměstnanců nemocnic. Zařazeny jsou také kategorie věnované tomu, jak informačně kvalitní a uživatelsky přívětivé jsou internetové stránky jednotlivých nemocnic  a zdravotních pojišťoven.

Záštitu nad letošní odbornou konferencí přijali prezident České republiky Ing. Miloš Zeman, dr. h. c., předseda vlády České republiky Ing. Andrej Babiš, místopředsedkyně vlády a ministryně financí JUDr. Alena Schillerová, PhD., předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Mgr. Radek Vondráček, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky prof. MUDr. Věra Adámková, CSc., ministr zdravotnictví České republiky Mgr. Et Mgr. Adam Vojtěch, MHA a rektor Univerzity Karlovy v Praze prof. MUDr. Tomáš Zima, DrSc., MBA.

Mezi hlavními diskutovanými tématy pro letošní rok budou restrukturalizace nemocnic s akutní lůžkovou péčí, budoucnost zajištění místní a časové dostupnosti akutní zdravotní péče, pohotovosti a urgentní příjmy, E-Health, kybernetická bezpečnost nemocnic, telemedicína, fúze zdravotních pojišťoven, zlepšování zdravotní péče a spolupráce mezi nemocnicemi, ambulantními lékaři a pacientskými organizacemi.

V rámci 15. ročníku odborné konference „Efektivní nemocnice 2020 – Strategie zdravotních pojišťoven a nemocnic“ je do programu zařazen nový diskusní blok, v rámci kterého vystoupí ministr zdravotnictví Mgr. et Mgr. Adam Vojtěch, MHA, stínoví ministři a odborníci ve zdravotnictví, kteří budou vzájemně diskutovat nad aktuálními tématy, jako je například strategický rámec rozvoje péče o zdraví v České republice do roku 2030 (zlepšení zdravotního stavu populace, optimalizace zdravotnického systému, podpora vědy a výzkumu).

Součástí programu odborné konference je také diskusní blok zaměřený na spolupráci ministerstva, pacientských organizací, nemocnic a ambulancí – Summit nemocnic, ambulancí a pacientských organizací, který se uskuteční ve středu 25.11.2020 v dopoledních hodinách.

Během odborné konference proběhne tradičně také vyhlášení nejlépe hodnocených nemocnic v rámci 15. ročníku celostátního průzkumu „Nejlepší nemocnice ČR“ a nejlépe hodnocených zdravotních pojišťoven v rámci 6. ročníku celostátního průzkumu „Zdravotní pojišťovna roku“.

Budeme se těšit na setkání s Vámi při této příležitosti. Další detailní informace o odborné konferenci a také aktuální podobu programu naleznete na webových stránkách www.hc-institute.org.

Zdroj: HealthCare Institute, o.p.s.

Napsat komentář