Přeskočit na obsah

Equal Pay Day 2021

  • od
Počítejte s námi EPD 2021
26Bře2021
01Dub2021

online

K pracovně zážitkové konferenci Equal Pay Day, jejíž 12. ročník se uskuteční od 26. března do 1. dubna 2021, neodmyslitelně patří atmosféra plná inspirace, sdílení, silných myšlenek i motivace a příležitost setkat se s úspěšnými ženami nejen z Česka, ale i ze zahraničí. V rámci akce tradičně proběhne řada mentoringových setkání, které naváží na odbornou konferenci.

Hned první jméno jedné z vystupujících slibuje opravdu unikátní zážitek pro všechny zúčastněné. Online formát nám totiž umožňuje přivítat i v této době takové osobnosti jako je například britská odbornice na péči o pleť, a hlavně úspěšná podnikatelka a lektorka Antonia Burrell, která byla hvězdou českého Equal Pay Day v roce 2017. A nebude to jen ona, kdo svým příběhem předá inspiraci a také onu velmi důležitou energii potřebnou pro realizaci jakýchkoli rozhodnutí či změn. Na konferenci vystoupí mimo jiné i Daniela Hlaváčková, Market Head Slovakia společnosti Mars, která je partnerem letošního ročníku.

Konference navíc otevírá témata týkající se nejen rovnosti platů, ale i další otázky vztahující se k postavení žen v práci. Vodící myšlenkou letošního ročníku budou Women Empowering Principles – projekt UN WOMEN, jehož realizace by měla přispět k většímu zapojení  žen do rozhodovacích pozic, ke změnám ve firemních kulturách firem i zvýšení spokojenosti zaměstnanců.

Jim bude věnován prostor nejen v rámci konference, ale jistě i u “mentoringových stolů”, které jsou dnes již neodmyslitelnou součástí celé akce. A to v momentě, kdy vše probíhá online. „Ženy, které se rozhodly věnovat svůj volný čas ostatním ženám, přicházejí připravené velmi otevřeně předat to, co se ve svém životě už naučily, a ty, které přicházejí v rámci mentoringu k jejich stolům, se velmi živě a otevřeně ptají na to, co je zajímá. Právě otevřenost je tím, čeho si všechny přítomné ženy velmi užívají – nikdo nikoho nezkouší, k ničemu nenutí, za nic nehodnotí, s nikým nesrovnává – je tam prostě vše, co se v reálném životě bohužel nezažívá tak často,“ popisuje jedinečnou atmosféru akce Lenka Šťastná, prezidentka pořádající veřejně prospěšné organizace Business & Professional Women CR.

Díky účasti na letošním online 12. ročníku se z pohodlí svého domova či kanceláře dostanete do blízkosti osobností, které často znáte jen z novin nebo televize. Zjistíte, že to jsou skvělé dámy, kterých se můžete na cokoliv zeptat. Úspěch v jejich profesi jim umožnil načerpat řadu zkušeností, myšlenek, o které jsou připraveny se podělit. Byla by škoda u toho nebýt, protože za 7 dní se můžete dozvědět mnohem více než během dlouhého studia. To vše v milém, přátelském a energií nabitém prostředí.

Equal Pay Day je symbolický den, upozorňující na rozdíly v odměňování mužů a žen. Jde o globální osvětovou kampaň organizace Business & Professional Women International. Upozorňuje na stále trvající problém nerovnosti v odměňování žen a mužů, tzv.  Gender Pay Gap. Jde o veřejně známý a dostupný údaj, který se počítá ve všech zemích světa. V Česku letos tento den připadá na 16. března.

Vstupenky na 12. ročník Equal Pay Day lze do konce února zakoupit v rámci předprodeje za zvýhodněné ceny. Proto přijměte naše pozvání, dopřejte si čas pro sebe a nechte se inspirovat těmi, kterým na budoucnosti postavení žen v jejich zaměstnání záleží.

Napsat komentář