Přeskočit na obsah

Kam kráčí digitální sítě Plzeň 2023

  • od
KKDS 2023 Plzeň
21Zář2023
21Zář2023

Plzeň

Konference Kam kráčí digitální sítě Plzeň 2023, která proběhne v tradičním termínu a kromě konferenčního programu Vám nabídneme i EXPO s desítkami partnerských stánků.

Věnovat se budeme změnám stavebního práva, které po rekodifikaci Stavebního zákona zcela přenastaví proces povolování výstavby. Dále digitalizaci a digitální technické mapě nebo blokování obsahu a nové regulaci svobody na Internetu. Velkou debatu otevřeme na téma spolků a to za účasti zástupců Pilsfree a celého publika včetně členů Rady ČTÚ. Těšit se můžeme na otevřenou debatu s CETIN, bude možné pokládat otázky na téma spolupráce, cenotvorba, nové smlouvy MMO 8.0. V druhé polovině programu se budeme věnovat tématu zítřka - kyberbezpečnosti. 

NOVINKA - MEET
Přínášíme možnost potkat se s účastníky, které ještě osobně neznáte. Prostřednictvím aplikace MEET si naplánujete setkání na přesný čas a přesné místo. 

Večerní program
Stage bude patřit kapele THE APPLES, čeká vás barmanská show, stolní fotbálky, soutěže o skvělé ceny, Prosecco Point a vynikající Prazdroj.

isp_legal logoPROGRAM
8:00 - 8:50
Registrace a ranní káva
8:45 - 9:00
Keynote Speech
Úvodní řeč konference - Telekomunikace ve 21. století. Představení podnětů pro Strategii správy spektra a další práce VNICTP.
Jakub Rejzek
prezident, VNICTP

9:00 - 9:25
Komplexní rekodifikace Stavebního zákona; změny důležité pro výstavbu sítí elektronických komunikací
Komplexní rekodifikace Stavebního zákona přinese pro všechny stavby, nejenom pro stavby elektronických komunikací. Změny v legislativě nejsou jenom kosmetické, všechny projekty po 1.1.2024 bude nutné podřídit nové legislativě. Vřele doporučujeme na přednášku přijít.

Přednášející, Jiří Havránek, byl jedním z tvůrců nové legislativy. Proto jsme jej požádali, aby nejdůležitější změny související s výstavbou sítí elektronických komunikací odkomunikoval přímo on.
Protože jde o téma důležité a rozsáhlé, obecnou právní přednášku jsme zařadili také do odpolední části programu.
Jiří Havránek
Člen Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku.

9:25 - 9:30
Změny ZEK a konsolidační balíček. Je udržitelné současné financování státem systémů DR legal interface?
Podle informací z MinFin je pravděpodobné, že v rámci konsolidačního balíčku veřejných financí bude uplatněná zásadní změna financování pořizování systémů Data Retention, tj. Provozních a lokalizačních údajů, pro podnikatele povinné záznamy pořizovat podle Zákona o elektronických komunikacích. V zářiovém termínu bude o podobě návhu jasno, proto jsme zařadili krátký vstup na toto téma.
Jakub Rejzek
VNICTP z.s.

9:30 - 9:45
Trh malých a středních ISP a telekomunikace ve 21. století.
Trh v ISP segmentu u nás a ve světě. Jaké výhledy mají malé a střední podniky na telekomunikačním trhu řečí čísel a faktů. Telekomunikační svět v celé Evropě zažívá post covidový šok. Hlavní důvody, proč zůstat optimisty, řečí čísel přinese kolega z ČTTK z.s. Představí také hlavní důvody, proč mají poskytovatelé pevných služeb připojení k internetu dostávat stejné příděly kmitočtů ve spektru, jaké jsou plánované pro rozšiřování mobilních sítí.
Martin Tuzar
Český telekomunikační klastr z.s.

9:45 - 10:15
Prezentace PilsFree: současnost, opatření a regulace spolků. Otevřená diskuze s přihlášenými účastníky.
Plzeň: město s rozvinutým spolkovým internetem. Jaká je budoucnost freenetů? Se zástupci Pilsfree a dalších organizací povedeme moderovanou debatu o činnosti spolků při připojování k internetu, o požadavcích na legislativu, daňových povinnostech a spolkové činnosti obecně.

Moderuje: Jiří Havránek.

10:15 - 10:35
Whalebone: Metodika pro blokování obsahu v internetu při přenosu sítí elcom; co může operátor blokovat a co již není v jeho možnostech. Jsou požadavky na blokování ze strany legislativy proveditelné?
Blokovat obsah v internetu není vůbec jednoduché. Umíme zablokovat domény až do x-tého řádu, ale nelze blokovat cestu ke konkrétnímu obsahu v doméně. Požadavkem na zablokování domény může dojít k zablokování celé IP adresy serveru, který hostuje web stránku - tedy i klidně i tisíce dalších webů, které server hostuje.
Jsou tedy požadavky legislativců kladené na operátory dostatečně informované co do následků?
Filip Sklenár
Business Development Manager, Whalebone

10:35 - 10:55
CETIN: Představení nové generace smlouvy MMO 8.0, debata o problémech při využívání takové smlouvy, a vyhodnocení spolupráce v dotovaných oblastech
Michal Frankl
ředitel divize Strategie a podpora podnikání, CETIN

10:55 - 11:25
ERICSSON: Novinky v oblasti bezdrátových spojů MINI-LINK a transportních řešení
Vývoj v oblasti bezdrátových spojů reflektuje rostoucí nároky na kapacity spojů, zvýšení dostupnosti, dosahu a snížení energetické náročnosti. Novinky v portfoliu bezdrátových spojů MINI-LINK, směrovačů Router 6000 a DWDM řešení Fronthaul 6000.
Jaroslav Švarc
Technical Sales Manager Transport, Ericsson

11:25 - 11:45
PROFIcomms: XGS-PON: Vykročte do budoucnosti konektivity s námi
Odhalíme vám novou éru poskytování internetu díky naší technologii XGS-PON. Výhody Vám popíšeme příběhy již realizovaných úspěšných instalací. Navíc vám představíme našeho nového strategického partnera, který nám umožňuje poskytovat ještě lepší služby. Připojte se k nám a objevte, jak posunout váš podnik na špičku v oblasti internetových služeb.
Roman Štemberk
vedoucí obchodního oddělení ISP/Telco, PROFIcomms

11:45 - 12:15
Fortinet: Jak mohou ISP splnit požadavky NIS2
Pohled společnosti Fortinet na možnosti plnění pořadavků NIS2.
Tomáš Bárta
Business Development Manager, Fortinet

12:15 - 12:25
FlowCutter: Anomálie v síti
Přednáška ukáže konkrétní příklady toho, co může FLOWCUTTER u vás detekovat. Navrhneme koncept monitorování zdraví sítě.
Matěj Pavelka
jednatel, FlowCutter

12:30 - 13:30
Oběd

13:30 - 13:50
Dotovat Internet s cenou 99 korun bez DPH? Predatorní ceny - představení podnětu asociace na UHOS k prošetření užití predatorních cen.

Na konferenci představíme podání podnětu na UHOS k prošetření užití predatorních cen. V představení se dozvíme, jaké jsou možnosti obrany menších podnikatelů proti snaze vytlačit je z trhu. Dozvíte se, jaká data máte sbírat pro doložení vlivu predatorní nabídky na vaše podnikání. Jaká je vůbec šance obrany v právním prostředí České republiky, předchozí rozhodnutí soudů v podobných případech a rozhodovací praxe UHOSu.

Zajímavý bude jistě i názor Českého telekomunikačního úřadu, kterého cílem je rozvoj plně optické infrastruktury. Z reakcí od ISP vnímáme ohroženou ochotu investovat do optických sítí v místech, kde predátor využívá podnákladové ceny.

Úřad představil metodiku pro výpočet nákladové ceny, která dokládá nemožnost dlouhodobé koexistence vedle predátora.

Tržní chování s dlouhodobým zmrazením marží pod nákladovou cenu rozšiřuje digitální propast mezi většími sídly a venkovskými oblastmi.
Martin Lukáš
advokát, Weinhold Legal, s.r.o. advokátní kancelář

13:50 - 14:20
Metropolnet: 5G pro 5 měst
Projekt „5G neveřejná sít Ústí nad Labem“ je use case použití nových technologií pro veřejnou správu. Prezentace Michala Poupy se věnuje demonstrativnímu projektu jedné z možných aplikací sítí či kampusových sítí 5G.
Michal Poupa
ČVUT

14:20 - 14:40
Uniphone: projekt virtuálneho mobilného operátora pre Česko a Slovensko
V Českej republike v súčasnosti pôsobí mnoho MVNO, ktoré nemajú reálnu vyjednávaciu silu voči mobilným operátorom. Ako vybudovať životaschopný projekt MVNO? Na Slovensku je situácia ešte horšia, na trhu doteraz nepôsobí žiaden MVNO. Nie že by nikto nechcel, podmienky na trhu tomu nepriali. Ako túto situáciu zmeniť? Aké zmeny sa pripravujú a v akej fáze sa projekt nachádza?
Roman Vavro
konzultant a poradce, Telekomunikačná únia Slovenskej republiky

14:40 - 15:00
26 GHz FWA - zkušenosti z pilotního nasazení systému a kdy jej budeme moci používat?
Reálné tuzemské zkušenosti z provozu vysokokapacitní PtMP technologie v pásmu 26GHz, která nepotřebuje nákladné a komplikované jádro sítě.
Pásmo 6GHz pro WiFi; co přinese nová generace

Jan Stejskal
Senior product manager, VanCo

15:00 - 15:10
FlowCutter: Infrastructure as a code (IaaC)
IaaC je zjednodušeně koncept, který automatizuje management infrastruktury.

Pro nás je to způsob,
a) jak nemít nepořádek v konfiguraci infrastruktury,
b) jak nasazovat, vzdáleně konfigurovat, dělat rollout updatů.
Matěj Pavelka
jednatel, FlowCuter

15:10 - 15:30
IPv6 a kybernetická bezpečnost. Přinese přechod ICT světa na IPv6 adresování vyšší bezpečnost sítí?
Ladislav Růžička je zkušený správce sítí, který má mimo jiné na starosti kybernetickou bezpečnost v propojovacím centru ISP v ISP Allianci. Jeho přednáška se bude věnovat výhodám nasazení protokolu IPv6 z pohledu bezpečnosti sítí a provozu na nich. Technická přednáška plná čísel a návodů na lepší odolnost ICT infrastruktury.
Ladislav Růžička
Výkonný ředitel GrapeSC

15:30 - 15:50
Aktivity hackerských skupin a jejich skutečná operabilita
Konflikt na Ukrajině významným způsobem zviditelnil aktivitu „hackerských“ skupin podporujících jednu či druhou stranu tohoto válečného konfliktu. Jaké „hackerské“ skupiny existují? Jak operují? Co je jejich primárním cílem? A jak je to vlastně s Anonymous?Jan Kolouch
metodik kybernetické bezpečnosti, CESNET

15:50 - 16:10
WEDOS Internet: Sítě, na kterých běží i vaše služby: Nahlédnutí do sítě datacentra a srovnání s WEDOS Global
Přednáška o WEDOS Global se zaměřuje na srovnání tradiční sítě WEDOS s novým WEDOS Global, který využívá technologii BGP Anycast pro rychlejší načítání webových stránek a zvýšení bezpečnosti před kybernetickými útoky. BGP Anycast umožňuje směrování dat na základě geografické blízkosti klientů ke konkrétním serverům, což výrazně zlepšuje uživatelský zážitek cachováním dat na jednotlivých místech díky globální CDN a ochranu webů před útoky.
Pavel Trefný
technik, Wedos Internet

Karel Bříza
marketing & sales, Wedos Internet

16:10 - 16:30
AK Pokorný, Wagner & partneři: Nové procesy při povolování staveb po změnách Stavebního zákona
Tomáš Martiník
advokát, AK Pokorný, Wagner & partneři
Klára Štenclová
advokátní koncipientka, AK Pokorný, Wagner & partneři

16:30 - 16:40
Vychovávání techniků a podpora státu pro jejich praxi ve firmách
Jakub Rejzek
prezident, VNICTP

16:40 - 17:00
Huawei SingleFAN Pro Solution Help to Builds a Next-Generation Experience-Driven Network Infrastructure
Achieving gigabit connectivity by 2030 is key target of European Digital Compass 2030 . However there are three key challenges for ISPs in Czech to implement full fiber access. Slow fiber deployment, complex network maintenance, and unstable user experience. Based on deep insights into the pain points and requirements of ISPs. Huawei SingleFAN Pro solution, providing an innovative end-to-end (E2E) product portfolio, digital management, and user experience improvement in all scenarios.

E2E product portfolio: Huawei uses the CO+AirPON product portfolio to realize efficient and economic all-scenario network construction. E2E digital management: Huawei provides digital management to help operators simplify O&M and improve management efficiency. E2E user experience assurance: Huawei uses multiple innovative technologies to optimize Wi-Fi experience and enable premium digital-life experience for users

17:00 - 17:20
BCO Networks: Gigabit Infrastructure Act Evropské komise; další generace evropských předpisů pro usnadnění výstavby
Kam směřuje EU v oblasti vysokorychlostního internetu. Jak ovlivňují a ovlivní evropské předpisy českou legislativu z pohledu závazných a doporučujících předpisů spojených s výstavbou sítí EK. Jaká je cesta tzv. GIA, co je zde nového? Co je BCRD? Bude se jednat o zátěž či příležitost pro operátory? Toto jsou otázky, na které budeme hledat v přednášce odpověď.
Michal Manhart
vedoucí projektu, BCO Networks

17:20 - 17:40
HRDLIČKA: DTM ČR - Jste připraveni na sdílení dokumentace vašich sítí?
Projekt DTM ČR očima geodetické firmy zpracovávající data správců technické infrastruktury. Co je nutné připravit a jak na to.
Ladislav Bláha
Product Manager, HRDLIČKA spol. s r.o.

17:40 - 18:00
Tombola a závěrečné slovo

19:30 - 23:30
Večerní program - poplatek SUPER

Štítky:

Napsat komentář