Přeskočit na obsah

KKTS Plzeň 2020

  • od
KKTS
24Zář2020
24Zář2020

Plzeň

I v roce 2020 se můžete těšit na spoustu poutavých přednášek od odborníků v oboru. Konference bude rozdělena do čtyř tématických prezentačních bloků. Své si tak najde každý účastník konference.

V několika sálech a na foyer potkáte stánky desítky vystavovatelů, kteří vám rádi představí své zboží a služby.

Konference KKTS Plzeň 2020 proběhne v PARKHOTELU Plzeň**** v termínu 24. září 2020. 

Program:

Registrace 8:00 - 8:45
Registrace a Welcome Coffee Break 8:45 - 8:50

Zahájení konference

Marek Ondroušek, moderátor
8:50 - 9:00

Keynote Speech konference

Jakub Rejzek, Předseda organizačního výboru konference
9:00 - 9:20

ČTÚ: Nová předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu
Představení agendy Úřadu a zaměrů v usnadění výstavby. Zpráva o časovém plánu aukce 5G kmitočtů. Změny v ZEK a novinky v ochraně spotřebitele. Vyřazení Rodného čísla jako jednoznačného identifikátoru z výjimek pro používání podle ZEK.

Hana Továrková, Předsedkyně Rady Českého telekomunikačního úřadu 9:20 - 9:40

ČTÚ: Závazné definice vybraných parametrů služby přístupu k internetu v souladu s Nařízením EU 2015/2120
ČTÚ jako regulační orgán má podle Evropského kodexu pro elektronického komunikace povinnost zavést opatření, podle kterých se bude schopný orientovat v definicích kvality služby i laický uživatel. Politické zadání z Bruselu tak zavádí komoditizaci služby pomocí závazné metodiky ověřování rychlostí přípojek a jejich kvality. Pro některé operátory takové opatření bude svého druhu řešení v konkurenčním boji s konkurencí používající slovo AŽ do rychlosti, protože nové opatření zezávazňuje poměry rychlostí BDR (běžně dostupná rychlost) a parametr minimálmí rychlosti, který musí být dodržený. Úřad popíše technické náležitosti návrhu a postup zavedení, metodiku kontrol a kontrolní činnosti obecně.

9:40 - 10:00
AK Šrubař & Partners, VNICTP: Novela ZoEK 2020, aktuální změny v ustanoveních o ochraně spotřebitele a návrh další novely ZEK
Akutální a také budoucí novela ZoEK, 127/2005 Sb., která je připravovaná v souvislosti s ustanoveními Evropského kodexu. Co kdo navrhuje a co nám to přinese třeba v pohledu na usnadnění výstavby.

Luděk Šrubař, Managing partner, AK Šrubař & Partners

Jakub Rejzek, Prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu z.s.

10:00 - 10:20
Rezerva

10:20 - 10:50
Panelová diskuze na téma 5G sítí: Co od nich můžeme očekávat a jaký budu mít vliv na ISP segment
O tématu 5G sítí budou diskutovat v moderované panelové diskuzi zástupci asociací a firem.

Pavel Šístek, ČTÚ, oddělení koncepcí a strategií

Marek Ondroušek, moderátor
Miroslav Fiala, Ericsson, Key Account Manager

10:50 - 11:00
Coffee Break

11:00 - 11:20
Rezerva: Marek Ondroušek

11:20 - 11:40
LUPA.cz: DIGITAL SERVICES ACT
DIGITAL SERVICES ACT, nová pravidla které Evropská Unie upravuje téměř po 20 letech, týkající se internetových služeb, eCommerce a internetového obsahu. Pro zmínku můžeme uvést tyto tři konkrétní body: transparentní pravidla algoritmizace, sběr dat a online reklama, obsah na jednotilových webech.

David Slížek, Šéfredaktor

11:40 - 12:00
Rezerva

12:00 - 12:30
Ericsson: Novinky v portfoliu radiových spojů MINI-LINK
Radiové spoje se vyvíjí ruku v ruce s požadavky telekomunikačních sítí a rostoucích kapacitních nároků. Radiové spoje stále více používají kombinaci pásem milimetrových a mikrovlnných vln pro realizaci spojů s kapacitou až 10Gbit/s. Přednáška se zaměří na příklady využití nových funkcionalit zařízení MINI-LINK, trendy v oblasti radiových spojů a změny ve využívání mikrovlnných pásmem.

Jaroslav Švarc, Technical Sales Manager Transport

12:30 - 13:00
SITEL / ATS-Telkom: Kybernetická bezpečnost

13:00 - 14:00
Oběd

14:00 - 14:20
ČTÚ: 60 GHz, WRC19 a RLAN pásma
Regulatorní opatření a jejich revize pro pásmo 60 GHz, výsledky konference WRC-19 a rozšíření RLAN pásem 5 GHz

Pavel Šístek, Oddělení koncepcí a strategií

14:20 - 14:40
CETIN: CETIN spojuje

Michal Frankl, Ředitel divize Srategie a podpora podnikání

14:40 - 15:10
Dial Telecom: Obchodní a technické trendy v přenosech kapacit
Jak se mění požadavky firem a operátorů na přenášené kapacity a kolik se dnes platí? Je SLA stále téma? A co schopnost dodat služby včas?

Michal Fišer, Manažer obchodního oddělení Morava

15:10 - 15:40
MPO: Usnadnění výstavby. Poslední kolo dotací do NGA přípojek v tomto kohezním období a záměr pro dotování backhaule (přípojných sítí)
Pro usnadnění komunikace mezi obcemi, operátory a orgány státní správy MPO zřídil institut krajských (územních) koordinátorů, kteří mají za úkol dostatečně dopředu koordinovat výstavbu a být metodicky nápomocni zástupcům všech stran výstavby sítí elektronických komunikací.

Petr Filipi, Vedoucí oddělení PO4

Michal Manhart,Vedoucí oddělení BCO

15:40 - 16:00
CCS Metnet: Druhá generace zařízení pro pásmo 60 GHz, představení po pilotním projektu v Londýně
MESH síť v pásmu 60 GHz, která zároveň připojuje klienty a inteligentní řízení provozu vytváří i přípojnou infrastrukturu mezi přístupovými body sítě.

David Turner, VP Technical Solutions & Services

16:00 - 16:10
Coffee Break

16:10 - 16:30
ICTU, Hospodářská komora ČR: Zákon o právu na digitální službu, DTM - Digitálně technické mapy
Zákon o právu na digitální službu je zcela nová právní norma. Chystaný zákon by měl v budoucnu garantovat možnost komunikovat s úřady státu čistě elektronicky. Výjimku budou tvořit jen věci, které přes internet nelze vyřídit, jako je například technická kontrola vozidla nebo fyzické vyzvednutí průkazu. Zákon zároveň počítá s povinností nosit u sebe všechny možné průkazy a doklady a prokazovat svá práva a povinnosti veřejnými listinami. Podle zákona by k prokázání totožnosti měla plně dostačovat například elektronická občanka nebo identitní prostředky bank.

Zdeněk Zajíček Prezident ICT UNIE z.s.

16:30 - 16:50
Raycom: Závěsná optická síť FTTx s technologií ADSS RISER / MT
ADSS RISER pomáhá optimalizovat přístupovou optickou síť způsobem, který je nedosažitelný při použití tradičního závěsného řešení. Principy používání technologie extrakce vláken potřebné délky je obdobný jako při řešení vertikálních tras uvnitř bytových domů a přináší při výstavbě i provozování FTTx infrastruktury řadu výhod.

David Pollák, Business Development Manager

16:50 - 17:10
F5 Networks
Jakub Láznička, Project Consultant

17:10 - 17:30
NIX.cz: Vývoj DCI od switchingu po segment-routing
Jak se během let měnil vývoj prostředí datacenter? Layer2 switching, tunelovací metody QinQ. Kam se to posunulo v dnešní době EVPN, VXLAN a Segment Routing?
Marian Rychtecký, Technický ředitel NIX.cz

17:30 - 17:50
Arista, Prozeta: Stavba moderních datových sítí s pokročilou telemetrií v prostředí menších a středně velkých service providerů
Jakým způsobem mohou menší a středně velcí service provideři stavět své sítě a přitom využívat stejné cool technologie jako Google, Facebook, Netflix nebo Azure? V přednášce se zaměříme na to, jak takové sítě vypadají, jak vypadá moderní telemetrie, v čem může pomoci a jakým způsobem je možné na příkladu Arista technologií využít programovatelnost síťových zařízení (pomocí eAPI, Bashe, Pythonu apod.) k výstavbě cenově efektivních a velmi inteligentních řešení.

Alexander Weinbacher, Account Manager, Arista

Jan Fabiánek, COO, Prozeta

Michal Čejka, Sales Engineer, Prozeta

17:50 - 18:05
PROFIcomms: Nové příležitosti pro Váš (ISP) business
Máme bohaté zkušenosti a úspěšné reference nejen v oblasti ISP sítí, ale podíleli jsme se také na realizaci mnoha projektů z oblasti kamerových systémů, WiFi, zabezpečení sítí a mnoha dalších. Rádi bychom se s Vámi podělili o naše zkušenosti z těchto oblastí a nabídli Vám nové možnosti, jak těžit u stávajících zákazníků z doplňkových služeb a činností.

Roman Štemberk, product & sales manager

18:05 - 18:15
Tombola

20:00 - 0:00
Večeře a večerní program - účastnický poplatek Super

Napsat komentář