Přeskočit na obsah

Smart Export Forum 20201

  • od
22Zář2021
22Zář2021

Praha / ON-LINE

Třetí výroční Smart Export Fórum 2021, které se bude konat dne 22. září v Hotelu Artemis v Praze a současně bude vysíláno online, představí vybrané slibné oblasti digitálních inovací jako jsou umělá inteligence, kybernetická bezpečnost, virtuální realita nebo blockchain a prezentace českých i britských firem a organizací, které mají zájem o spolupráci v těchto oblastech.

CzechInno logoSdružení CzechInno a Středoevropská platforma pro digitální inovace CEEInno, které jsou hlavními organizátory této akce, si kladou zejména za cíl podporovat a kultivovat implementaci digitálních inovací v obchodní praxi i běžném životě. To samozřejmě zahrnuje i podporu spolupráce českých firem a organizací s jejich zahraničními protějšky, kdy v rámci interakce a spolupráce na společných projektech dochází k výměně zkušeností, informací, obohacování know-how a výměně dobrých praxí.

Letošní Smart Export Fórum se proto zaměřuje na efektivní zprostředkování spolupráce mezi českými firmami a výzkumnými organizacemi v oblasti digitálních inovací – a specificky v oblasti umělé inteligence, rozšířené a virtuální reality, kybernetické bezpečnosti, využívání nových materiálů i technologií 3Dtisku, internetu věcí, zvyšování důvěry v obchodních vztazích i veřejnoprávních aktech s využitím blockchainu nebo zpracování a využívání dat – a představiteli sektoru malých a středních podniků a organizací na podporu podnikání z Velké Británie jakožto čerstvě ne-členské země Evropské unie. Ti se fyzicky setkají v pražském Hotelu Artemis nebo se online připojí k mezinárodní videokonferenci a v rámci nabitého přednáškového programu odprezentují novinky k nabídkám okamžitých možností spolupráce mezi potenciálními českými a britskými partnery.

Program Smart Export Fóra 2021 ukáže, co je nového v českém sektoru malých a středních podniků v oblasti využívání užitečných vlastností umělé inteligence (například k prevenci kybernetických útoků a jiných verzí online kriminality), zapojení virtuální a rozšířené reality např. do boje s pandemií, ale také do běžného společenského i firemního života, představí nové služby pro rozvoj chytrého businessu, chytrých měst i chytrých regionů, názorně ukáže, jak může průmyslový blockchain pomoci ke zvýšení důvěry nejen v průmyslu nebo představí inovativní materiály včetně práce s nimi prostřednictvím 3D tisku.
Od kolegů z Velké Británie se pak dozvíme, jak se mohou české firmy a organizace zapojit do jejich inovačních aktivit a vyslechneme si aktuální nabídky příležitostí ke spolupráci s českými partnery.

Zástupci české vlády a proexportních institucí přítomným představí aktuální nástroje na podporu exportu a internacionalizace podnikání a také pobídky ke spolupráci s britskými partnery včetně aktuálních příkladů již probíhajícího úspěšného působení českých firem i organizací ve Velké Británii nebo nabídek asistence pro firmy a výzkumníky při jejich cestě do zahraničí.

Více než 20 speakerů se představí v nabitém přednáškovém programu, konferenční sekce bude také doplněna fyzickou i online expozicí obsahující praktické příklady diskutovaných inovací a zahrnující i možnosti konzultací specifických témat souvisejících s možnostmi podpory zahraniční spolupráce.

V neposlední řadě je pro účastníky připravena možnost fyzických i online organizovaných B2B setkání, zahrnující možnost vzájemné výměny kontaktů a impulsů k další spolupráci.

Více informací včetně programu 

Napsat komentář