Přeskočit na obsah

Primetime for … Big Data 2020

  • od
Big Data 2020 změna

Konference Primetime for… Big Data je odbornou platformou pro všechny, kteří se zajímají o to, jak chytře využít data a umělou inteligenci k velkému byznysu. Konference ukazuje jak je cílená práce s daty přínosná v porozumění a v lepší péči o zákazníka. Zaměřuje se především strategické využití velkých dat.

blue eventsNavazuje na předchozích 5 ročníků, které navštívilo dohromady více jak 1 000 účastníků a jasně ukázaly, že práce s daty není pouhou módní záležitostí, naopak představuje velký, většinou firem doposud nevytěžený potenciál.

Primetime for… Big Data je určena všem, kdo se zajímají o využití dat a umělé inteligence pro efektivní a kontextové řízení, strategické i operativní rozhodování. Je určena marketingovým, obchodním i finančním ředitelům a manažerům, špičkovým specialistům z oblasti operation, customer experience, ale i personalistiky, a to na napříč odvětvími.

Firmám v Česku chybí experti s digitálními dovednostmi, zejména odborníci na analýzu velkých dat. K vzdělávání a výměně zkušeností přispívá již šestým rokem konference Primetime for… Big Data. Letošní ročník se koná 13. října 2020, vystoupí zástupci společností Škoda Auto, Liftago, Plzeňský Prazdroj, Equa bank, Raiffeisenbank, Dr.Max, DHL, Český rozhlas a odborníci z firem Revolt BI, Profinit, CEOS Data, UNICO.ai, Bisnode Czech Republic a Salsita Software.

Nově zahájí akci zahraniční řečník prof. Viktor Mayer-Schönberger z Oxfordu. Je spoluautorem základní publikace o problematice velkých dat „Big Data. Revoluce, která změní způsob, jak žijeme, pracujeme a myslíme“.

KDY: 13. 10. 2020
KDE:
Clarion Congress Hotel Prague
Konferenci moderuje: Daniel Stach, Česká televize

Program:

08:30 – 09:00
Registrace
09:00 – 10:00
A: BIGPICTURE: Big Data 2020+
KEYNOTE: Big Data: Revoluce, která již mění to, jak žijeme, pracujeme a myslíme
Prof. Viktor Mayer-Schönberger, University of Oxford

Spoluautor zatím jediné knihy o problematice velkých dat, přeložené do češtiny, ve svém vystoupení naváže na tuto publikaci a seznámí nás s tím, že Big Data jsou skutečná revoluce, která již mění to, jak žijeme, pracujeme a myslíme. Vycházet při tom bude ze své nejnovější knihy „Reinventing Capitalism in the Age of Big Data“, která je predikcí toho, jak budou data redefinovat tržní ekonomiku. Poradí, jakou strategii zvolit, abychom si zajistili s pomocí dat lepší budoucnost.

10:00 – 10:30
Výměna názorů u kávy/čaje a občerstvení
10:30 – 13:00
B: BIGSUCCESS: Big Data a my – aktuální trendy v implementaci velkých dat u nás
Prodávat miliony piv umíme, ale pracovat s big daty se teprve učíme a ne všechno se nám daří
Michal Dúbravský, Digital Project Manager, Plzeňský Prazdroj

S čím se v Plzeňském Prazdroji při cestě za úspěchem potýkáme, jaké překážky interně i externě musíme překonávat a nakonec dva dny prší.

Startup Liftago: Jak dostat data k uživatelům rychle a levně?
Tomáš Oravec, obchodní ředitel, Revolt BI
Radek Duha, Head of BI, Liftago

Kdo dnes neřeší rozhodování na základě dat, jako by to nemyslel s businessem vážně. Jak to, ale udělat, aby všichni měli přístup k datům a mohli tedy dělat správné rozhodnutí? Radek Duha vám řekne, jak se s tím poprali v Liftagu a proč díky tomu milují Snowflake.

Cesta k Hadoopu v Raiffeisenbank
Lukáš Mazánek, Head of Data & Information Competence Center, Raiffeisenbank
Marek Sušický, Head of Big Data, Profinit

Jaké záludnosti vás potkají, pokud budete instalovat Hadoop do velké banky? Na začátku bylo jen zadání, na straně zákazníka malé zkušenosti s podobným systémem a na naší straně velké odhodlání věc dotáhnout v co nejkratším čase do zdárného konce.

Palivem největšího věrnostního programu v ČR nejsou slevy, ale data
Milan Marťák, CEO, CEOS Data
Václav Filip, Head of CRM, Dr.Max / ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING

Značka Dr.Max zbořila letité vnímání zákaznické kartičky jako nástroje na rozdávání slev a vytvořila z ní klíč ke skutečné věrnosti zákazníka. Tato prezentace prozradí, o jaká data se opírá největší věrnostní program v Česku a na Slovensku a ukáže, jak analýza velkých dat posloužila k tomu, aby se česká lékárenská značka stala respektovaným hráčem evropského formátu.

Cesta k data driven company
Jaroslav Rys, IT-Business Analytik Automatizace, Škoda Auto

Představení cesty ke každodennímu využívání dat a výsledků datové analytiky v praxi ve výrobní společnosti. Smysluplně pracovat s daty znamená především změnu způsobu uvažování jednotlivce a teprve potom hledání správných technologických postupů. Změna role IT v „data driven company“.

Data ve veřejném zájmu
Nela Krawiecová, redaktorka, Český rozhlas

Je zpracovávání dat v českém mediálním prostředí stále atraktivní? S jakými překážkami nejčastěji bojují datoví novináři Českého rozhlasu? A proč jsou i po letech jedni z mála tuzemských novinářů, kteří data vizualizují?

13:00 – 14:00
Pracovní oběd a networking
14:00 – 16:00
C: BIGPUZZLE: Nástroje a řešení pro úspěšnou integraci a využití dat
Spolupráce firem a univerzit postavená na datech a umělé inteligenci
Pavel Kordík, Co-founder, UNICO.AI

Velká data jsou vnímána jako klíčový aspekt znalostní ekonomiky. Přesto je téměř nikdo nepoužívá pro podporu inovačního procesu ve firmách a hledání dodavatelů z vědeckovýzkumných institucí a univerzit. Představím nástroje umožňující efektivně využít data o výzkumu v inovačních ekosystémech a konkrétní příklady, které řešíme ve spolupráci s firmou Intel.

Nový pohled na generování leadů kombinací on-line informací a AI
Raphael Peschi, Data Scientist Group Analytics, Bisnode

Není snadné v reálném čase získat ucelený pohled na své zákazníky nebo dokonce odhalit další profitabilní klienty. Ve skutečnosti je dnes identifikace správných leadů pro mnoho firem nejdůležitější výzvou. Vyhodnocení souhrnných a textových informací prostřednictvím umělé inteligence (AI) tyto problémy pomůže vyřešit. S využitím nejpokročilejších analytických schopností a technik umělé inteligence můžeme nejen zpracovat obrovské množství dat z celého světa, abychom získali 360stupňový pohled na vaše (budoucí) zákazníky, ale můžeme také nabídnout revoluční techniky generování leadů pro řadu průmyslových odvětví.

Jak AI pomáhá zachraňovat životy
Jan Pešava, Technology Leader Market, Hartmann-Rico

Infekcemi spojenými s nemocničním prostředím, takzvanými nozokomiálními infekcemi, je ročně nakaženo 4,1 miliónů pacientů v celé Evropské unii a způsobí úmrtí 37 000 pacientů ročně,což je 1,5x více, než ztráty na životech způsobenými dopravními nehodami v EU. Jen v České republice je odhadovaná míra nozokomiálních infekcí mezi 6-7% ze všech hospitalizaci a celý systém stojí cca 8-10 miliard korun ročně navíc. Systém EPIDIS poskytuje automatizované zpracování dat z nemocničních informačních systému pomocí AI a umožňuje vyhledání nozokomiálních infekcí rychle, přehledně a hlavně 3x efektivněji, než tomu bylo doposud při manuálním zpracování dat.

Data Science do produkce: s plnou penzí, nebo s lehkostí?
Karel Macek, Head of Artificial Intelligence and Data Applications CoE, DHL IT Services

DHL je největší logistická společnost působící ve 220 zemích a teritoriích. Veškeré fyzické transakce sledujeme digitálně, což předsavuje velký objem dat, který dokážeme pomocí Data Science využít pro značné úspory i obchodní příležitosti. Uvedení Data Science do ostrého provozu má řadu specifik, včetně toho požadavků na kreativní práci tvůrců modelů na jedné straně a velmi stabilní podpory na straně druhé. První přístup, který jsme zvolili, je Data Lake umožňující ukládání dat, jejich předzpracování. S rozšířením o analytické a orchestrační nástroje představuje všestranné řešení, můžeme říci řešení s plnou penzí. Druhý přístup se zaměřuje minimalisticky pouze na vytvoření API, které zpřístupní funkce modelu strojového učení bez ohledu na to, kde tento model vznikl. To umožňuje značnou lehkost a variabilitu. V tomto příspěvku se mimo jiné dozvíte, jakým způsobem jsou tyto přístupy komplementární.

Jak pomocí Big Data řídit business služby
Blanka Rabhi, Head of QA&Testing, Equa bank
Ladislav Straka, Owner, Service & Support

Díky Big data můžeme nejen získat detailní představu o stavu vašich business služeb, ale můžeme tyto služby v reálném čase řídit na základě zjištěných parametrů a navíc můžeme predikovat trendy jednotlivých metrik těchto služeb a reagovat tak na nežádoucí stavy ještě dříve, než dojde k negativnímu ovlivnění dané služby. Např. můžeme pomocí Big data řídit platby mobilního bankovnictví bez výpadkově, popř. sledovat a upravovat online parametry těchto platebních procesů a chování našich aplikací.

Korporátní komunikace na steroidech s pomocí personalizovaných dashboardů
Bob Hroch, Sales Director, Salsita Software

Ukážeme Vám, jak nejlépe využít vaše data pro efektivní komunikaci a řízení firmy, a to cestou přes pokročilé personalizované reporty, grafy a vizualizace na jednom místě. Budeme sdílet zkušenosti, překážky a praktické příklady možností pro mezinárodních korporace i začínající společnosti.

16:00
Afterparty – Nespěchejte domů! Budeme rádi, když se zdržíte na výměnu dojmů s kolegy při sklence něčeho dobrého…

Napsat komentář