Přeskočit na obsah

Proč a jak (ne)měřit úspěch nám řekne konference Lidský kapitál 2019

  • od
Lidský kapitál 2019

Zveme vás na konferenci Lidský kapitál 2019, která je určena  majitelům,  ředitelům,  HR  manažerům a všem, kteří si uvědomují, že k lidem je třeba přistupovat jako k cennému aktivu firmy, a ne jen jako ke zdrojům, které se těží a po čase vyčerpají. Další ročník se zaměří na to, proč a jak (ne)měřit procesy související se získáním a rozvojem lidského kapitálu.  Význam lidí pro firmy signalizujeme i tím, kde se konference uskuteční – letos to bude v prestižním kongresovém sále České národní banky.

blue eventsKDY: 19.11. 2019

KDE: Česká národní banka, Praha 1

České i slovenské firmy aktuálně čelí nejen nedostatku lidí, ale též jejich vysoké fluktuaci, nízké motivaci a s ní související nižší produktivitě. Ta v posledních letech roste pomaleji než mzdy a je jednou z příčin, proč se řadě firem nedaří naplno profitovat z vcelku příznivého vývoje trhu.

Nový pohled na „lidské zdroje“

Iniciátoři pravidelných výročních konferencí Lidský kapitál z Blue Events při formulování smyslu této odborné události přišli před třemi roky s výzvou přestat nazývat lidi, kteří v našich firmách pracují, „lidskými zdroji“.  Znamenalo to mimo jiné ukončit projekt konferencí HR Management, který měl za sebou 10 úspěšných ročníků.  To umožnilo zahájit zcela nový typ konferencí, založených na myšlence, že lidé nejsou jen „zdroje“, ale cenný majetek – kapitál, který firma má a záleží na majitelích a managementu, co s ním podnikne. Odepíše ho (nechá ho odejít), bude ho mít v kolonce „nevyužité zásoby“ nebo tento kapitál začne systematicky kultivovat a rozvíjet? Nejde samozřejmě o slovíčkaření či výměnu vizitek lidí, co se nyní hrdě nazývají HR manažeři. Jde o celkovou filozofii řízení a strategickou změnu myšlení.

Tento nový profil konferencí zjevně zaujal, prvních dvou ročníků konference se zúčastnilo vždy na dvě stovky personalistů a – k velké radosti organizátorů – i reprezentantů top managementu. Hlavní téma loňského ročníku konference – Employee Experience – se zjevně dostalo nejen do slovníku, ale i do středu zájmu všech zainteresovaných, neboť letošní studie Deloitte Human Capital Trends je identifikovala jako nejzásadnější otázku, kterou se nyní zabývají HR manažeři v ČR (detaily k závěrům Lidského kapitálu 2018 jsou ZDE).

Letošní ročník konference, připravovaný na 19. 11. 2019, je zacílen na další žhavé téma: Proč a jak (ne)měřit úspěch našeho snažení v oblasti lidského kapitálu?

Platí, že „Management is Measurement“?

Řada manažerů věří, že řídit lze jen to, co se měří. Tento názor je velmi rozšířený – je to ale správný recept? Máme vyplňovat tabulky nebo se věnovat péči o štěstí zaměstnanců ve víře, že „čísla přijdou sama“? A hlavně: měříme ty správné věci? Co opravdu charakterizuje kvantitu a kvalitu práce? Čas strávený za branami továrny či v kanceláři? Spokojenost zaměstnanců? Angažovanost, štěstí a ochota doporučit vaší firmu kamarádům? Nebo výsledovka a její poslední řádek, „starý, dobrý“ zisk?

Co a jak často měřit, aby to dávalo smysl? Jak to všechno provázat na systém hodnocení, motivace a oceňování spolupracovníků? Mají čísla nahradit manažera nebo jsou jen jeho pomocníkem? Odpovědi na tyto žhavé otázky budeme hledat spolu s úspěšnými lídry a experty na rozvoj lidského kapitálu právě na konferenci Lidský kapitál 2019.

V programu vystoupí buď formou přednášky či účasti v panelové diskusi 15 osobností. Budou reprezentovat úspěšné firmy z různých odvětví naší ekonomiky, jako jsou dm drogerie markt, Kiwi, Lidl,  O2, Raynet, Red Hat, Saint-Gobain či Starbucks. Na programu konference se současně aktivně podílí i řada expertů z firem jako jsou BehavioLabs, Deloitte, SHL Talent Assessment či Vork Consulting.

Registrace na konferenci byla již otevřena ZDE.

 

Napsat komentář