Přeskočit na obsah

Proč je Java důležitá?

  • od
JavaDays ONLINE 2021

Java je jeden ze 4 nejrozšířenějších a nepoužívanějších programovacích jazyků. JavaScript, Python a C jsou její hlavní rivalové, každý ale zaměřený na jiné použití. Na rozdíl od JavaScriptu a Pythonu je Java ideální pro budování rozsáhlejších aplikací, protože tento staticky silně typovaný jazyk umožňuje dlouhodobě bezpečně refaktorovat a tím udržovat zdrojový text aplikace v přehledném stavu. Na rozdíl od C a C++ umožňuje mnohem bezpečnější práci s pamětí, která eliminuje úniky paměti nebo hackerské útoky typu buffer overflow.

Java je oblíbená především jako platforma pro backend webových aplikací, nicméně je to i hlavní jazyk pro výstavbu mobilních aplikací pro Android (společně se svým bráškou Kotlinem). Obrovskou výhodou Javy jsou frameworky Spring Boot, Hibernate nebo třeba Jakarta EE, které umožňují na pár řádků vystavit REST API, přistupovat do databáze a presentovat uživateli webové stránky.

Doporučené kurzy Java programování:

Java SE – Java Programming Introduction
Java SE – Java Programming Advanced
Tvorba webových systémů s využitím Spring Boot a React
Spring Boot Microservices

Konference JavaDays 2021
Ať už s Java programováním začínáte nebo jste pokročilí, pojďte se s námi o Javě dozvědět víc. Přijďte si poslechnout novinky z posledního roku, podívat se na budoucí trendy jazyka a inspirovat se od přednášejících na naší konferenci JavaDays 2021 ONLINE. Ve dvou nabitých dnech konference budeme mluvit například o tom, co je nového v Java 17, podíváme se na Spring Native, prozkoumáme interoperabilitu Javy a Kotlinu nebo Java aplikace v Kubernetes. Navnadili jsme vás? Podívejte se na celý program na www.javadays.cz/program

„I když konference i tentokrát nebude místem pro osobní setkání s členy odborné Java komunity, poskytne prostor ke sdílení informací a zkušeností alespoň ve virtuálním prostoru a to formou live chatu se speakery a ostatními účastníky konference“, říká Kamil Ševeček.

Pokud s Javou pracujete a chcete s rychlými změnami v Javě držet krok, pak jsou pro vás JavaDays tou pravou volbou.

Autorem článku je Kamil Ševeček, vývojář a přední odborník na Java platformu. Kamila můžete také vidět na konferenci JavaDays, kde bude mít přednášku na téma: Jak sehrát Kotlin a Java bytecode dohromady.

Štítky:

Napsat komentář