Přeskočit na obsah

Umělá inteligence pro české firmy

  • od
AI
Společnost Seminaria pořádá, pod záštitou Hospodářské komory ČR a MPO ČR konferenci 
seminaria logo barvaTERMÍN Středa, 4. 3. 2020
MÍSTO Praha – Hotel Occidental****
CENA 3 900 Kč
Umělá inteligence dnes postupně prorůstá všemi firemními i obchodními procesy a podstatně je (z)mění. Část podnikatelského světa reaguje nadšeně, zatímco jiná vyčkává, neboť stále existují obavy z právních či etických důsledků.

Během jediného dne vám poskytneme přehled o klíčových aspektech AI včetně chystaných finančních podpor. Dozvíte se, kam směřuje vývoj AI, jaké překážky je třeba řešit při zavádění AI do firemní praxe, nebo jak právně a smluvně ošetřit zamýšlené i nezamýšlené důsledky AI.

Konference Umělá inteligence pro české firmy je určena zejména pro generální a výrobní ředitele, šéfy výzkumu a vývoje. Informace a diskuse budou velmi přínosné i pro podnikové právníky a IT specialisty.

 

PROGRAM

Umělá inteligence očima prognostika

Příspěvek shrne současnost a předestře budoucnost AI, zaměří se na samoučící se systémy, fenomény RFID a 3D i kvantové počítače. Pozornost bude věnována celospolečenským důsledkům aplikace AI v masovém měřítku. Jak si veřejnost zvykne na průměrný věk kolem 110 let, na uměle inteligentní advokáty, soudce či rozhodčí ve sportu a na komunikaci s celou biosférou, která bude integrována do ekonomického a politického systému?
doc. RNDr. Bohumír Štědroň, Ph.D., Česká manažerská asociace

 

Právní úprava poskytování služeb AI v praxi

V úvodu objasníme aplikaci občanského zákoníku na škodu způsobenou vadnými nebo nepřesnými výstupy umělé inteligence. Popíšeme možnosti a limity smluvní úpravy omezení a vyloučení odpovědnosti za škodu prostřednictvím obchodních podmínek. Rozebereme i otázky související s poskytováním služeb založených na AI, jako je využívání učících dat, právní ochrana algoritmů umělé inteligence a ochrana výstupů vytvořených umělou inteligencí.
Pavel Čech, expert na IT & IP právo, AK Sedláková Legal

 

AI a ochrana osobních údajů

Využití nástrojů AI s sebou nese celou řadu právních otázek a výzev. Příspěvek bude zaměřen na právní aspekty AI a její regulace, zejména na otázky ochrany soukromí a osobních údajů při využití AI, odpovědnosti za AI a základních lidských práv. Budeme se zabývat mezemi přípustného užití umělé inteligence ve spojení s biometrickými údaji pro marketingové účely, pro účely zajištění kybernetické bezpečnosti nebo pro účely automatizovaného rozhodování.
Mgr. Jana Pattynová, partner AK Pierstone

 

AI v praxi českých firem – současnost a výhled

Přístup českých firem k AI v praxi je zatím velmi rozdílný. Na jedné straně máme vizionáře, kteří se již pohybují v roli faktických dodavatelů algoritmů AI pro velké nadnárodní korporace, na druhé straně máme většinu, která s implementací nástrojů AI spíše vyčkává. Nečekejte na nic a staňte se lídry využívání algoritmů AI v českém průmyslovém prostředí.
Ing. Jiří Holoubek, ředitel LJ Future a prezident Elektrotechnické asociace ČR

 

Zavádění AI do podnikové praxe – výsledky šetření HK ČR

Příspěvek se bude zabývat otázkami, kde vidí české firmy hlavní přínosy umělé inteligence, co od ní očekávají, do jakých nástrojů firmy investují nebo jaké personálně-organizační změny se s AI nejčastěji pojí. Prezentovány budou i hlavní překážky implementace AI pohledem podnikatelů a konkrétní kroky navržené samotnými podnikateli, kde by byla podpora ze strany státu nejužitečnější.
Ing. Karina Kubelková, Ph.D., MBA, hlavní analytička a vedoucí oddělení analýz, Hospodářská komora České republiky

 

Možnosti financování aktivit spojených s AI

Zavádění AI do různých podnikatelských oborů je rezonujícím tématem, které však stále naráží na limity dané vysokou nákladovostí a nároky na související VaV aktivity. V rámci přednášky se dozvíte o aktuálních a budoucích možnostech financování těchto aktivit v rámci dotační a daňové podpory AI.
Ing. Martin Šindler, Deloitte

 

Jako účastník konference získáte CERTIFIKÁT o účasti. V ceně konference jsou podkladové materiály, občerstvení po celý den a teplý oběd. Pokud máte dietologická omezení (např. alergie na lepek), uveďte je do poznámky v objednávkovém formuláři, rádi pro vás zařídíme odpovídající stravu.

Ceny jsou uvedeny bez DPH. Využijte automatickou 10% slevu pro naše stálé zákazníky. Nebo získejte každý 15% slevu v případě, že přihlásíte dva nebo více účastníků.

Napsat komentář