Přeskočit na obsah

XXIV. ročník konference ISSS bude akcentovat kyberbezpečnost

  • od
ISSS 2022

Elektronizace zdravotnictví, oblast eGovernmentu, a především pak kyberbezpečnost budou klíčovými tématy na konferenci ISSS 2022.  Politici a odborníci tato témata budou diskutovat na 24. ročníku konference ISSS – jedné z největších konferencí svého druhu ve střední a východní Evropě, která se už tradičně odehrává v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis. Generálním partnerem je opět Česká spořitelna. Partnerem projektu je město Hradec Králové a podporuje ho Královéhradecký kraj.

Letošnímu ročníku poskytli záštitu předseda vlády České republiky Petr Fiala, Miloš Vystrčil, předseda Senátu Parlamentu České republiky, Ivan Bartoš, místopředseda vlády a ministr pro místní rozvoj, Vít Rakušan, 1. místopředseda vlády a ministr vnitra a ministr průmyslu a dopravy Jozef Síkela.

ISSS logoNa konferenci členové vlády představí své vize ohledně digitalizace veřejné správy, datové řízení, eGovernment, elektronizaci zdravotnictví a v neposlední řadě kyberbezpečnost.

Právě ta je aktuálním a důležitým tématem, které se především kvůli ruské agresi na Ukrajině a s ní spojenou změnou bezpečnostního paradigmatu dostává do popředí. Vlády, a to nejen ta česká, do ochrany citlivých státních dat před útočníky budou investovat výhledově více finančních i personálních prostředků.

„Pokud mámě zmínit třeba jen některá z podstatných témat letošního ročníku, pak v současném dění se jasně ukazuje potřebnost zajištění dostatečné kybernetické bezpečnosti veřejné správy, a to nejen pro centrální úřady nebo kraje, ale i pro menší samosprávné celky až na úroveň jednotlivých uživatelů. Zároveň se budeme na konferenci – mimo jiné – zabývat otázkou, jak využít existující systémy původně určené pro řízení protiepidemických opatření k jiným účelům, aktuálně například řízené zvládnutí uprchlické vlny,“ doplňuje Vojtěch Dvořáček, programový ředitel konference ISSS.

Napsat komentář